Akce

Akce 2023

*

TÝDEN SOCIÁLNÍCH SLUŽEB 2023

   Ve dnech  2. 10. – 6. 10.  2023 se náš domov již tradičně zapojí do celostátní akce Týden sociálních služeb ČR, v rámci kterého se usktučení Den otevřených dveří a další akce. Více v programu ZDE

*

Koně v zahradě  – zakončení letní sezóny

   V pátek 15. září 2023  se naši klienti v zahradě DS zúčastnili v hojném počtu odpolední akce s koňmi, při které někteří využili možnost, za pomoci personálu, hledět na svět z koňského sedla.

*

Jaromír ADAMEC  – letní recitál

   V úterý 22. srpna 2023 se v zahradě DS uskutečnil letní recitál zpěváka Jaromíra Adamce, známého z pražských muzikálů Evita, Rusalka, Monte Cristo, Bídníci, Fantom opery aj., ve kterém, kromě muzikálových hitů, zazněly nesmrtelné hity Waldemara Matušky. 

*

Dita HOŘÍNKOVÁ a spol. – letní recitál

   Dne 3. srpna 2023 se uskutečnil letní recitál zpěvačky Dity Hořínkové s hudebním doprovodem a doprovodem silného vichru, který nakonec nepokazil nádherné hudební odpoledne, kterého se zúčastnili klienti našeho domova společně s diváky z blízkého okolí.

*

Tomáš Ringel – Evergreeny 50. – 70. let

   V pátek 14. července 2023 se uskutečnil v  DS Mšeno koncert mladého zpěváka Tomáše Ringela s českými hity minulého století. Akce měla velký ohlas. Děkujeme všem divákům, kteří vytvořili nezapomenutelnou atmosféru.

*

Zahradní slavnost s Františkem Čermákem

   V pátek 30. června 2023 se  uskutečnila v zahradě DS Mšeno první letní zahradní slavnost s grilováním k zahájení sezony. Velmi úspěšnou a hojně navštívenou akcí  hudebně provázel zpěvák František Čermák s českými hity. Děkujeme všem návštěvníkům za jejich účast (viz fotogalerie).

*

Ukázka sokolnictví 19.5.2023

   V pátek 19. května 2023 se v 10.00 hod. uskutečnila v zahradě DS Mšeno ukázka dravců ve spolupráci se sokolníkem, p. Pražákem.

*

Hudební odpoledne 18.5.2023

   U příležitosti oslav svátku všech maminek se ve čtvrtek 18. května 2023 ve 14.00 hod. uskutečnilo hudební odpoledne se skupinou Bonus Pavla Pilaře, a to s velmi hojnou účastí diváků z řad klientů našeho domova i návštěvníků z blízkého okolí.

*

Opékání buřtů

   V rámci tradic pálení čarodějnic se v zahradě našeho domova konalo opékání buřtů, při kterém vládlo příznivého počasí. Akce se konala dne 28. dubna 2023, a to za účasti některých rodinných příslušníků našich klientů.

*

Čarodějnický průvod

   V pátek 28. dubna se klineti měli možnost potkat před budovou DS s průvodem čarodějnic a čarodějů v podání dětí z MŠ a ZŠ Mšeno.

*

Beseda s Policií ČR

   Dne 14. dubna 2023 se v DS Mšeno konala beseda na téma bezpečnosti seniorů, pořádaná Policie ČR, obvodní oddělení Mšeno.

*

Virtuální Univerzita třetího věku

– konec letního semestru –

   Dne 12. dubna se uskutečnila závěrečná lekce letního semestru. Všichni studenti úspěšně zakončili letní semestr. Gratulujeme a těšíme se na setkání při dalším studiu v zimním semestru na přelomu září-října 2023.

*

Krásné Velikonoce přejí klienti a zaměstnanci DS Mšeno

______________

Velikonoční akce – 4. dubna 2023

   9.00   Velikonoční jarmark ZUŠ Mšeno

     10.00   Pomlázka se SŠ Horky nad Jizerou

10.45   Českobratrská mše evangelická

16.00   Velikonoční koncert ZUŠ Mšeno

*

Velikonoční koncert

V sobotu 1. dubna 2023 proběhl velikonoční koncert oblíbeného folklorního sekupení Plzeňský MLS, který se konal v hale Domova seniorů Mšeno. Velice povedená akce nám do domova přinesla jarní náladu.  

*

Vítání jara – zahájení zahradní sezony

Zimní počasí se s námi pomalu loučí. S našimi klienty využíváme jarní paprsky k prvnímu letošnímu venkovnímu posezení v zahradě našeho domova, kde klienti rádi využívají možnost účastnit se pohybových her.

*

Velikonoční přípravy

Jaro se kvapem blíží, a ani my nezahálíme a v rámci ručních prací se chystáme na Velikonoce a výzdobu společných prostor našeho domova.

*

Ruční práce – výtvarné techniky

Mezi pravidelné aktivity našich klientů patří, dle zájmu, seznamování s různými výtvarnými technikami, a to zároveň jako pomocný rehabilitčaní prvek v rámci tréninku jemné motoriky. Tentokráte si klienti vyzkoušeli techniku kresby na plátno, konkrétně barevné mandaly.

*

Virtuální Univerzita třetího věku

Letním semestrem pokračuje studium Virtuální Univerzity třetího věku, které opět pro klienty a seniory z blízkého okolí organizujeme společně s ČESKOU ZEMĚDĚLSKOU UNIVERZITOU v Praze. Bližší informace v skeci VU3V.

*

Interaktivní cvičení

Zima je ještě stále v plné síle, proto si naši klienti nahrazují, dle možností, pohyb jízdou na interaktivních rotopedech, při kterých audiovizuálně přes obrazovku projíždějí rozmanité trasy v Čechách i v zahraničí. 

*

Společenské hry

Jedna z nejoblíbenějších aktivit v našem domově seniorů je setkávání klientů při karetních hrách. 

Skip to content