Akce

Akce 2022

A CO DÁL? TAK TŘEBA KONĚ…

Velkolepou letní zahradní akcí můžeme nazvat párty s koňmi, kteří nás již potřetí navštívili v prostorách zahrady. Krásný srpnový den si klienti užili nejen krmením překrásných kobylek, ale také jízdou, kterou si užilo téměř dvacet klientů za asistence personálu a doprovodu koní pana Pavla Dvorščíka a pana Vojtěcha Pešana, kterým tímto patří velký dík. Klienti tak mohli zažít známý to pocit nejkrásnějšího pohledu na svět z koňského sedla.

NA SRDCE JSOU PODĚBRADY

Výlet autem do Poděbrad a procházka po lázeňské kolonádě, posezení v kavárně, kde na vás dýchne lázeňská atmosféra, nákup místních oplatek… to vše patří k velice oblíbeným výletům autem, které pravidelně klientům v letní sezoně nabízíme.

CANISTERAPIE S VODÍCÍM PSEM

Velice silné pozitivní emoce v nás zanechala návštěva fenky Prady, která doprovázela svou paničku Andreu Hlaváčkovou, nevidomou slečnu, která se k nám po čtyřech letech vrátila s ukázkou psího umění její fenky, a to v podobě vodění a asistence. I takto může probíhat skupinová canisterapie s besedou. Na závěr příjemného setkání se fenka věnovala našim klientům.

KLOBOUKOVÁ PÁRTY

Nejen k odpočinku využíváme společně s našimi klienty prostory zahrady. Tentokrát se jednalo o akci, kterou vymysleli naši klienti. kdy se na dané odpoledne domluvili uspořádat si příjemné odpoledne s podmínkou “v klobouku”, což platilo nejen pro klienty, ale také přítomné zaměstnance.

„Dbejme, aby nám stáří neudělalo vrásky také na duši, když je dělá na tváři.“
Michel de Montaigne- francouzký spisovatel.


RELAXACE V ZAHRADĚ

K velmi příjemným odpočinkovým aktivitám můžeme řadit odpočinek v zahradě našeho domova mezi rozkvetlými letničkami, trvalkami a ozdobnými keři, o které se klienti velice rádi také starají a s láskou o ně pečují.


BOHOSLUŽBY

Se zájmem se naši klienti účastní pravidelných bohoslužeb Českobratrské církve evangelické pod vedením Mgr. Michala Šimka, který do našeho domova dochází a klientům je vždy k dispozici. V rámci spolupráce dochází v čase dušičkovém každoročně také ke vzpomínkovému posezení k uctění památky zesnulých klientů. Za tuto spolupráci srdečně děkujeme.


SPOLUPRÁCE SE ZUŠ MŠENO

Tradicí se stala spolupráce domova seniorů s místní Základní uměleckou školou pod vedením Mgr. Čeňka Hlavatého, který se při svých pravidelných návštěvách s našimi klienty věnuje výtvarným činnostem. Děkujeme za fungující mnohaletou spolupráci.


OSLAVY NAROZENIN

Oslavy narozenin na přání klientů/oslavenců patří již k tradičním akcím v našem domově. Přátelská atmosféra, oslava v kruhu přátel, dobré jídlo a pití, přání zdraví a spokojenosti – to vše si klienti vzájemně pravidelně přejí.


VÝLET DO KADLÍNA – ZAHRADNÍ PÁRTY

Dne 10. května 2022 jsme se společně s deseti našimi klienty vydali na výlet autem s cílem navštívit v obci jednu z klientek, jejíž pozvání jsme přijali na zahradu jejího domu v obci Kadlín a uskutečnili zde malou dopolední párty se skoro letním počasím, a to v nádherné rozkvetlé zahradě.


SKUPINA BONUS – SVÁTEK MATEK

Dne 6. května 2022 se v hale domova seniorů uskutečnila oslava s občerstvením ke dni všech maminek s hudbou skupiny Bonus pana Pavla Pilaře.


ZAHRADNÍ SLAVNOST – OPÉKÁNÍ ŠPEKÁČKŮ

Dne 29. dubna 2022 se v zahradě domova seniorů uskutečnila zahradní slavnost s reprodukovanou hudbou pro klienty, spojená s tradicí pálení čarodějnic. Počasí k nám bylo přívětivé, a tak se v zahradě sešlo 40 klientů a zaměstnanců, aby společně strávili příjemné jarní odpoledne s opékáním špekáčků.


RUČNÍ PRÁCE – JARNÍ TÉMATIKA

V rámci celoročních skupinových aktivit se naši klienti rádi setkávají také ve společenské místnosti, kde si mohou vyzkoušet různé techniky výtvarné charakteru či si vyrobit něco zajímavého, a to společně s aktivizačními pracovníky či v rámci spolupráce se ZUŠ Mšeno pod vedením Mgr. Čeňka Hlavatého.


VELIKONOČNÍ NÁVŠTĚVA

Ani v letošním roce nevynechali s velikonoční pomlázkou návštěvu našeho domova seniorů studenti střední školy z Horek nad Jizerou, aby nám tak popřáli příjemný začátek blížícího se jarního období. Díky hygienickým opatřením jsme jejich pozdravy a dárky převzali dne 11. dubna 2022 ve venkovních prostorách DS. Studentům za milou návštěvu moc děkujeme.


HUDEBNÍ VYSTOUPENÍ – MDŽ
MILOSLAV HARTMAN

Dne 7. března 2022 se v hale domova seniorů uskutečnilo posezení s hudbou u příležitosti oslav Mezinárodního dne žen, které hudebně i pěvecky doprovodil pan Miloslav Hartman. Akce se nesla v přátelském duchu a klientky i návštěvnice z okolí byly obdarovány kytičkou.


ZAHÁJENÍ VÝLETNÍ SEZÓNY

Dne 23. února 2022 se díky více než příznivému počasí podařilo s klienty našeho domova uskutečnit výlet autem. Cílem vyhlídkové jízdy Kokořínskem byla krátká pěší túra kolem Harrasova.

Skip to content